Aktivizujte Vaše databázy
Vyhľadávajte informácie s elasticsearch

Čím sú Google alebo Bing pre internet, tým je elasticsearch pre firemnú sieť. Elasticsearch prestavuje centralizovaný Open Source vyhľadávač naprieč všetkými systémami. Vyhľadávač je inováciou firmy Lucene a umožňuje rýchly a jednoduchý prístup k dokumentom a dátam vo firemných počítačových sieťach. Ako flexibilné riešenie nezávislé na platforme je možné elasticsearch prevádzkovať v každom počítačovom prostredí – tak inhouse, ako aj externe.

Špecialisti na elasticsearch z mimacom Vám ponúkajú poradenstvo, koncepciu, školenia a integračné služby.

 

imagen web Elastic

 

ELASTICSEARCH PODROBNEJŠIE

elasticsearch je viac ako len čisto nástroj na vyhľadávanie dát. Tým, že umožňuje realizovať rozsiahlu analýzu dát v reálnom čase (Real-Time Data Analytics), etabloval sa elasticsearch ako nové, rýchlorastúce Open Source riešenie pre vyhľadávanie vo veľkých objemoch dát (Big Data).

Okamžitá odpoveď: automatické dopĺňanie (Autocomplete) už počas zadávania hľadaného výrazu.

Fulltextové vyhľadávanie: každý nový dokument je k dispozícii behom 1 sekundy.

Jednoduchá integrácia: vynikajúca podpora Javy. Vďaka HTTP možno podporovať stovky jazykov (Perl, PHP, .NET… ).

Bezpečnosť: samotný vyhľadávač aj vyhľadávací index možno prevádzkovať izolovane v rámci Vašej počítačovej siete. Žiadne dáta neuniknú von.

Aspekty: umožňuje automatické zoskupovanie výsledkov vyhľadávania podľa charakteristík produktu (cena, veľkosť atď.), podobne ako e-shop.

Vizualizácia: Kibana ako doplnok predstavuje výborné riešenie pre vytvorenie vlastnej analýzy dát a dashboard-ov.

Cluster: je veľmi jednoduché nakonfigurovať vyhadávač ako Cluster. Vďaka tomu je vyhľadávač vo veľkej miere zabezpečený proti výpadku a podporuje škáľovatenosť. S pomocou monitorovacieho riešenia Marvel máte celý Cluster pod kontrolou.

Bez pevných schém: na rozdiel od SQL nie je potrebné pevné usporiadanie dát, čo dovolí jednoduché upresňovanie vyhľadávacej aplikácie.

Open Source: licencia Apache 2.0 umožňuje použitie vo väčšine projektov a otvorenosť zdrojov zase bezpečnosť investície.

 

MIMACOM PONúKA

  • poradenstvo
  • koncepciu
  • školenia
  • implementáciu a integráciu.

 

Ste zvedaví?

Zavolajte nám a informujte sa o benefitoch Liferay, ako aj o spôsobe, akým vieme podporiť váš projekt a váš tím.

Napíšte nám

Táto webová lokalita používa cookies, aby ste získali to najlepšie na našich stránkach.Uč sa viac